İlçemizde 27.’si düzenlenen Sahara Kültür ve Sanat Festivali geçtiğimiz hafta gerçekleştirildi. Bu etkinlik kapsamında Çocuk Belediyesi de bir etkinlik programı hazırladı. Hazırlanan program Belediye Parkı üzerinde gerçekleştirilen açılış ile ilçemiz halkına sunuldu.

Çocuk Belediyesi etkinlikleri kapsamında açılış konuşmasını Meclis Üyesi Melek Çelik yaptı. Melek Çelik yaptığı konuşmada etkinlik için elimizden geleni yaptık diyerek yapılan çalışmalarda bize de söz hakkı verdiğiniz için Belediye Başkanımız A. Sinan ÖZTÜRK’ e teşekkür ederim dedi.

Programın devamında Meclis üyelerinden Yiğit YALDUZ tarafından Çevre Kirlenmesin diye ve İpek TEMİZ tarafından Geri Dönüşüm şiirleri okundu.

Program yöresel kıyafet giymiş çocukların pankart gösterisiyle devam etti. Pankart gösterisinde çocuklar Sakin Şehir olabilmek için hangi özelliklerin bulundurulması gerektiği konusunda pankartlarını kaldırdılar.

İnsanlara çevre duyarlılığı kazandırmak için bir de tiyatro oyunu hazırlandı. Doğa ile insan arasında geçen bir metin çocuklar tarafından sergilendi. Tiyatro sonunda Meclis üyeleri “Doğayı hor gören geleceği zor görür” diyerek oyunu sonlandırdılar.

Programın sonunda Çocuk Belediyesi üyeleri “Dönüştür, kullan hayata bağlan” diyerek atık malzemelerin nasıl geri dönüştürüleceğini göstermek amacıyla yola çıktılar. Uzun ve zahmetli çalışmaların sonucu olarak her insanın evinde rahatlıkla bulunabilecek malzemelerden güzel süs eşyaları hazırladılar. Bu eşyaları Belediye Pasajı üzerinde yapılan açılış sonrasında bir sergi ile ilçemiz halkına sundular. Sergi açılışını ilçemiz kaymakamı Sayın Mesut Gazi AMBARCI ve Sayın Belediye Başkanımız Ahmet Sinan ÖZTÜRK yaptı.

Çocuk Belediyesi üyelerinin yaptığı etkinlik ilçemiz halkı tarafından büyük beğeni aldı. Çocuk Belediyesi Meclis Üyeleri etkinliklerin devam edeceğini söyleyerek etkinliğe son verdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir